Csepel Művelődési Ház

Néhány hónapon belül átadják a teljesen felújított Rákóczi Kertet is, amely a családok parkja lesz: változatos programokkal, kikapcsolódási lehetőségekkel várja majd a látogatókat. A polgármester felhívta a figyelmet arra is, hogy a kerület mára a főváros egyik legbiztonságosabb és legélhetőbb részévé vált, ami az önkormányzat és a rendőrség szoros és jó kapcsolatának köszönhető. Borbély Lénárd beszéde végén bemutatta az Egy szelet Csepel című könyvet, melynek szerzője Molnár Krisztián, a Királyerdei Művelődési Ház és a Helytörténeti Gyűjtemény vezetője. A képekkel gazdagon illusztrált, szép kivitelű könyv Csepel történetét mutatja be az őskortól, de nem hiányzik belőle a programajánló, s a kerület egyes részeinek rövid bemutatása sem. (A kötetet a Királyerdei Művelődési Házban lehet megvásárolni. )

Művelődési házak a járvány idején

A Rideg Sándor íróról elnevezett művelődési házunk, a mai nevén Királyerdei Művelődési Ház 1975 tavaszán nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt. Ahogy jelenlegi neve is mutatja a Királyerdőben, Csepel régebbi, családi házas részén, közel a Kis-Dunához helyezkedik el. A ház arculatához és kisvárosi miliőjéhez – úgy gondoljuk – elsősorban a családokhoz kötődő tevékenységi és szórakoztatási formák illenek. Bőséges választékkal szolgálunk a távol keleti kultúra és filozófia ihlette testmozgásos formák híveinek (jóga, gyermek jóga, karate, kung-fu, tai chi), kiegészítve a házban található indiai Namaskar teázóval. Egészségmegőrző és fejlesztő tornákon (baba-, kondi-, gerinc torna, alakformáló torna, latin cardio stb. ), vehetnek részt az érdeklődők, különböző korosztályoknak megfelelően. Bárki találhat érdeklődési körének megfelelő táncos tanfolyamokat (jazz balett, hip-hop, társastánc, hastánc), koncerteket, rendezvényeket, kiállításokat, felnőtt és gyermek előadásokat intézményünkben. Évtizedek óta működik a perzsaszőnyegszövő- és a mára nagy hagyománnyal bíró kézimunka szakkör is, hiszen a kreatív, alkotói munka egyben beszélgetésekre, közösségi életre is lehetőséget ad.

Nyitott szemmel jártak, figyelték, sőt tudatosan, kérdőívekkel mérték fel az igényeket. A Radnóti egyfajta szakmai műhellyé vált, egyetemi, főiskolai hallgatók gyakorlóintézménye, szakmai konferenciák, tanácskozások szervezője lett. A siker szinte törvényszerű volt, a helyi kisközösségek szolgálata mellett nagyobb hatótávolságú eseményeket is szerveztek, például a Nevelőszülők Fórumát, ahová az egész országból érkeztek résztvevők. Külföldi kapcsolatok Bálinth Lehel büszkén mesél a külföldi utakról és a külföldi vendégek fogadásáról is. A Radnóti Miklós Művelődési Ház versenytánc klubja rendkívüli sikereket ért el, az általában 25-30 fővel működő csoport több országos bajnokot is adott a kerületnek, cserekapcsolatban álltak külföldi táncklubokkal is. 1971-ben indult a Rádióamatőr Klub, amely nem csak örömforrás volt a rádiózás szerelmesei számára, életeket is mentett. Külföldről szereztek életmentő gyógyszereket, rádión koordinálták a szállítást. A világ legtávolabbi pontjaival, például Ugandával, a Mariana-szigetekkel, Új-Zélanddal vették fel a kapcsolatot, sőt: Farkas Bertalannal is beszéltek – aki akkor az űrből válaszolt nekik.

Ősszel és tavasszal 2-2 hónapig zajlanak a városnézések. Találatok száma: 4 DDR Kiállítás Budapest Az állandó NDK-s kiállítás magánkezdeményezés, magángyűjtemény keretében működik az NDK-s Magyarok Egyesületének támogatásával, illetve minden olyan személy támogatásával, akik tárgyakat és dokumentumokat ajánlanak fel az állandó kiállításra. Felajánlások célja, hogy mások részére is megismerhetőek... Kék Iskola Galéria Kiállítóhely. 1979. óta működik a nagy hagyományokkal rendelkező galéria, mely az országban elsőként kezdte meg a működését egy iskolában, mint iskolagaléria. Az akkori lelkes vezető, kiállítás-szervező Molnár József tanár úr neves művészeknek rendezett itt rendszeresen kiállítást, mellyel megalapozta országos... Csepeli Művelődési Központ Helytörténeti Gyűjtemény A Gyűjtemény több évtizedes múltra tekint vissza. Elődeik a 60-as évektől gyűjtötték a Csepel története szempontjából fontos anyagokat, Csepel emlékeit, a helyi érdekességeket. "Csepel és a gyár története" címmel több, mint 300 m2-en mutatjuk be gyűjteményünk legértékesebb, legérdekesebb... Bővebben

Művelődési házak a járvány idején « Csepel.info

Igazi jókedvű ünnepen örülhettek a csepeliek, akik részt vettek a Radnóti Miklós Művelődési Ház előtti felújított park átadásán október 4-én. A Csepeli Városgazda Zrt. munkatársai áprilisban kezdték el a munkát, amely 250 millió forintba került. "Vigyázzunk rá, mert a miénk; jó érzés arra gondolni, hogy Csepel megint szebb lett! " – mondta köszöntőjében Borbély Lénárd polgármester, külön megemlítve Balogh Ernőt és Makray Barbarát, a csillagtelepi körzetek két egyéni képviselőjét, akik évek óta folyamatosan szorgalmazták a terület teljes újjáépítését. A megszépült teret Kispál György plébános áldotta meg. A polgármester emlékeztetett rá: mihelyst sikerült az önkormányzat költségvetését rendbe hozni, a kerületben elkezdték a felújításokat. Ennek köszönhetően megszépültek a bölcsődék, óvodák, jelenleg pedig az iskolákon van a sor. Új játszótereket építettek, rendezettebbek lettek a közterületek. Ennek részeként újították fel most a Radnóti Miklós Művelődési Ház előtti parkot úgy, hogy megóvták az eredeti természetes környezetet, és még több fát, cserjét ültettek.

A zöldfelület öntözéséről automata öntözőrendszer gondoskodik, melynek vizét két fúrt kút biztosítja. A kitaposott útvonalak mentén új gyalogos utakat hoztak létre, amelyeknél köz- és díszvilágítási hálózatot építettek ki. Negyvennégy darab négy méter magas közvilágítási, öt díszvilágítási és két, szobor megvilágítására alkalmas lámpatestet telepítettek a parkban. A járdák nagy részét tejeskávé színű és ezüstszürke térkövekkel burkolták A Radnóti Miklós Művelődési Ház előtti rendezvényteret kibővítették és további árnyas pihenőhelyeket létesítettek. Az intézmények mögötti zöldterületen egy játszóhelyet és fitneszparkot is létrehoztak. A leromlott állapotú parkberendezések helyett megjelenésükben egységes köztéri bútorokat helyeztek ki: új padokat, amelyeket acél, illetve fa ülőkével láttak el; ivókutat; forgalomterelő oszlopokat; információs táblát; biciklitárolókat és szelektív hulladékgyűjtőket. Pihenés céljából ötven széket helyeztek el. A szolgáltatóház mögötti részen egy parkolót alakítottak ki, hogy a környék üzletei számára biztosítsák az áruszállítást.

XXI. kerület - Csepel | Radnóti Miklós Művelődési Ház

akarattya olasz étterem
  • Művelődési házak a járvány idején
  • Autókatalógus - FORD Focus 1.6 TDCi Champions (5 ajtós, 115.60 LE) (2012-2013)
  • XXI. kerület - Csepel | Királyerdei Művelődési Ház
2019-horvátország-nyaralás